Home > O Nas

O Nas

 

Redakcja2

 

 

Maximilian Piekut
Współzałożyciel | Redaktor Naczelny
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość. Studiował również Sinologię oraz dwukrotnie był uczestnikiem szkoły letniej na Fudan University w Szanghaju oraz visiting student na China University of Political Science and Law w Pekinie. Założyciel organizacji studenckiej „Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin” na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji oraz studentem Uniwersytetu Ludwiga-Maksymiliana w Monachium. Specjalizuje się w zakresie uwarunkowań prawnych i ekonomicznych wymiany handlowej oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Od 2009 zajmuje się tematyką związaną z Chińską Republika Ludową, w szczególności reformami gospodarczymi, systemem prawnym oraz stosunkami Polsko-Chińskimi. Jest organizatorem licznych konferencji oraz prelegentem na wydarzeniach związanych z tematyką Państwa Środka. Zdobywał doświadczenie w czołowych polskich i międzynarodowych kancelariach prawniczych.
Emil Jaroch
Współzałożyciel | Zastępca Redaktora Naczelnego
Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe w zakresie specjalności „studia wschodnioazjatyckie”. W okresie studiów magisterskich został stypendystą na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju w ramach półrocznej wymiany akademickiej gdzie uczestniczył w programie „Chińska Polityka i Dyplomacja”. W okresie studiów założył i przewodniczył Sekcji Orientalistycznej organizacji studenckiej „Koło Naukowe Ars Politica” na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto uzyskał tytuł honorowego członka organizacji studenckiej „Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin”, również na Uniwersytecie Warszawskim. W 2013 roku Współzałożył i współkoordynował międzynarodowy projekt „Warsaw-Beijing Forum” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tematyką związaną z Państwem Środka zajmuje się od 2012 roku. Swoją pracę naukową poświęcił głównie samopercepcji ChRL na arenie międzynarodowej oraz problematyce relacji chińsko–amerykańskich. Wiedza z zakresu tej tematyki znalazła odzwierciedlenie w jego pracy magisterskiej pt. „The People’s Republic of China’s perception of the United States ‘pivot’ to Asia”.
Patrycja Oleksza
Redaktor | Komentator
Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Sinologii na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie kontynuuje oba kierunki na studiach magisterskich. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje przede wszystkim na kondycji chińskiej gospodarki, szczególnie w odniesieniu do chińskich rynków kapitałowych oraz polityki banku centralnego wobec kursu renminbi. Tajniki języka chińskiego zgłębiała m.in. na National Kaohsiung Normal University na Tajwanie, zaś zainteresowania literaturoznawcze przełożyła na treść pracy dyplomowej o chińskiej literaturze podróżniczej.
Marcin Adamczyk
Redaktor | Komentator
Ukończył Stosunki Międzynarodowe na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w 2013 roku obroniwszy, z oceną bardzo dobrą, pracę nt. geopolitycznej roli Chin na Pacyfiku. Rok później podjął Studia Doktoranckie na kierunku Nauki o Polityce, na tym samym wydziale. Autor w ramach Pracowni Koordynacji Badań i Dydaktyki Bezpieczeństwa Narodowego zajmuje się dydaktyką i badaniami nt. bezpieczeństwa i obronności. Obszary badawcze którymi się zajmuje to polityka bezpieczeństwa ChRL, relacje międzynarodowe w obszarze Azji i Pacyfiku oraz potencjały militarne najważniejszych państw na świecie. Jednocześnie z zamiłowaniem poszukuje sprzeczności i powiązań, tam gdzie inny ich nie dostrzegają.
Karol Piekut
Komentator
Studia licencjackie kończył na Mercyhurst College (USA) po czym podjął półtoraroczne zajęcia językowe na Fudan University (Chiny). Były student sinologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwent Szkoły Głównej Handlowej na wydziale Finansów i Rachunkowości (studia magisterskie). Współzałożyciel organizacji studenckiej „Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin” na Uniwersytecie Warszawskim. W 2012 otrzymał stypendium Instytutu Konfucjusza na roczny wyjazd do Chin (Fudan University). Uczestnik i prelegent konferencji związanych z tematyką Chin. Po 5 latach spędzonych w Chinach, w 2015 roku wrócił do Polski. Obecnie jest prywatnym przedsiębiorcą. Zainteresowania: zagadnienia geopolityczne, wpływ historii na teraźniejsze Państwo Środka, uwarunkowania kulturowe.
Tomasz Wolny
Komentator
Z wykształcenia sinolog od ponad dwóch lat mieszkający w Chinach (Sichuan, Chengdu), student wydziału Administracji Publicznej i Polityki Międzynarodowej University of Electronic Science and Technology of China, niezależny konsultant i doradca, od ponad siedmiu lat działający na polu relacji Polska - Azja.
Alicja Bachulska
Analityk
Absolwentka londyńskiej School of Oriental and African Studies (SOAS) na kierunku Język Chiński i Studia Nad Rozwojem, obecnie kończy program magisterski w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju, gdzie specjalizuje się w tematyce chińskiej polityki i dyplomacji. Studiowała również przez rok na pekińskim Beijing Normal University w ramach wymiany studenckiej. Ukończyła szereg staży badawczych, m.in. zgłębiając warunki życia lokalnej społeczności muzułmańskiej w prowincji Gansu. Jej zainteresowania akademickie koncentrują się na chińskich mniejszościach etnicznych, procesach tworzenia się nowych tożsamości w Państwie Środka, polityce ekonomicznej rozwoju oraz polityce pamięci.
Jan Furmanek
Analityk
Absolwent warszawskiej uczelni Collegium Civitas na kierunku Stosunki Międzynarodowe - Studia Azjatyckie. Po ukończeniu studiów licencjackich wyjechał do Chin pogłębiać swoją wiedzę o języku i kulturze. Obecnie student Zhejiang International Studies University, uczestnik rocznego programu nauki języka mandaryńskiego w Hangzhou. Jego zainteresowania akademickie skupiają się wokół stosunków politycznych Chin z krajami Europy Środkowej i Wschodniej, perspektyw gospodarczej współpracy ChRL i Rzeczypospolitej Polskiej oraz geopolityki Azji Wschodniej.
Natalia Wysocka
Analityk
Absolwentka Poznańskiej WSJO na kierunku sinologii, obecnie kończy studia magisterskie na tym samym kierunku, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje zainteresowania językiem chińskim oraz kulturą Państwa Środka zgłębiała i poszerzała podczas kursu językowego na Tajwanie oraz na rocznym stypendium językowym w kontynentalnych Chinach, w Chengdu stolicy prowincji Syczuan. Wolontariuszka Bookworm Literary Festival 2014 w Chengdu, tłumacz i lektor języka chińskiego, miłośniczka podróży oraz dobrej książki.
Izabela Ufnowska
Analityk
Studentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku sinologia. Dwukrotnie otrzymała stypendium językowe. Pierwszy raz w roku 2013 studiowała przez semestr na Yunnan Normal University w Kunmingu. Aktualnie przebywa na rocznym stypendium w Nankinie. Chinami interesuję się już od czasów licealnych, szczególnie fascynuje ją historia, literatura i kultura chińska.
Joanna Skrodziuk
Analityk
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Prawo Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie studiów aktywnie pracowała jako członek Sekcji Karnej i Koordynator Sekcji Praw Człowieka Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Uniwersytecie Gdańskim, a także pracowała w gdyńskiej kancelarii prawniczej. Spędziła rok w Chinach, gdzie brała udział w wymianie z Uniwersytetem Technicznym w Pekinie na kierunku Prawo Międzynarodowe oraz podjęła naukę języka chińskiego. Interesuje się wydarzeniami kulturalnymi, w szczególności koncertami muzycznymi, kryminałem skandynawskim, a także historią Chin oraz kaligrafią.
Stanisław Niewiński
Analityk
Absolwent studiów magisterskich Uniwersytetu Opolskiego na kierunku politologia oraz studiów podyplomowych Politechniki Opolskiej na kierunku zarządzanie międzykulturowe UE-Chiny. Współpracownik Instytutu Konfucjusza w Opolu. Wieloletni publicysta miesięcznika „Stosunki Międzynarodowe” i portalu „Centrum Studiów Polska-Azja”. Właściciel bloga „Geopolityka Azji Wschodniej”. Specjalizuje się w zagadnieniach geopolitycznych oraz geo-ekonomicznych dotyczących Azji Wschodniej i Południowowschodniej

Celem współzałożycieli jest stworzenie portalu opinii poświęconego Chinom, relacjom polsko-chińskim, europejsko-chińskim. Tematyka portalu skupiać się będzie wokół gospodarki, polityki, prawa, biznesu oraz kultury. Portal, działający na zasadzie non-profit, ma tworzyć nową jakość w debacie publicznej, stać się platformą wymiany opinii, konstruktywnej krytyki oraz kształtować opinię elit politycznych, biznesowych oraz naukowych

e-mail: kontakt@peoplessquare.pl